ERP Denetim

ERP Denetim

İş yazılım operasyonlarının optimizasyonu

Üretim, satış, pazarlama, finans, insan kaynakları – Artan rekabet baskısı ve pazar koşulları, şirketleri herhangi bir iş yazılım desteği olmadan tüm bu süreçleri doğru yönetmelerini mümkün kılmamaktadır. İş yazılımları, iş süreçlerinin yürütülmesinde kullanılan bir araçtır ve hızlı, esnek ve şeffaf bir kontrol sağlar. Ancak en önemli nokta, süreçler ile kullanılan yazılım arasında bir uyumun oluşturulmadır: Doğru yazılım kullanılıyor mu? Kullanıcılar ne kadar verimli kullanıyor? Süreçlerin yönetilmesinde yazılım fonksiyonları ne derece uygun ya da kurgulanmış? Tüm bu soruların cevabı : ŞİRKETİNİZE UYGUN DOĞRU YAZILIM, ÇÖZÜM.

Yazılımın bilinirliliği, yaygınlığı, şirketler için doğru kurgulanmadığında ya da uyarlanmadığında başarısızlık riskini artırır. Eksik fonksiyonlar ya da ana veri yapısındaki sorunlar ek işlem ya da paralel kullanım gerektirir. Ayrıca kullanıcı dirençleri de göz ardı edilmemesi gereken bir faktördür.

Değerlendirme

Analiz

Uyarlama

Operasyonların değerlendirilmesi ve optimizasyonu  

ERP, CRM gibi iş yazılım çözümleri, doğru kurgulanmama, şirketin gelişimi, yeni iş alanları ya da küresel genişleme stratejileri gibi nedenlerle çoğu zaman ihtiyaçlara cevap verememe noktasına gelmektedir. Ankacert, uzun yıllar boyu edindiği bilgi birikimi ve tecrübesini, geliştirdiği teknolojik online araçlar ile birleştirerek, yönetim vizyonu, teknolojik eğilimler ve kullanıcı geri bildirimleri ile analiz etmekte ve yönlendirme yapmaktadır. 

Operasyonel analiz / uygulanabilirlik analizi

Operasyonel analiz hedefleri 

Sorular

Ankacert tarafından yapısal oluşturulan online portal üzerinden kullanıcı geri bildirimleri alınır. Bu bilgiler, genel değerlendirme, yazılım kullanım özellikleri, süreç tanımının seviyesi, iyileştirme önerileri gibi faklı kriterler ile şirkete özel oluşturulur.

Sonuçlar

Bu çalışmanın sonucu tabii ki hedefler ile ilgilidir. Potansiyel analiz, mevcut yazılım ile devam etme yolunda gerekli iyileştirmeler, hızlı geri kazanımları, yeni fonksiyon, modül, ek yazılım ihtiyacı, destek iş ortağı değişikliği ya da yeni bir yazılım yatırımı gibi sonuçlar doğurur.

Araç

Uygulama analizinin en önemli unsurlarından biri tüm adımlarda yapısal yaklaşım ve şeffaf dokümantasyondur. Bu alanda, Ankacert, şirkete özel yapı ve süreçlerine dayalı tamamen özelleştirilebilir ve tüm önemli kriterlerin dikkate alındığı bir teknoloji araç sunar. Anket içeriği, kapsamı ve soru tipleri özel olarak belirlenebilir. Özel ihtiyaçlar, referans modeller üzerinde geliştirilir ve modellenir. Çalışma sırasında kullanıcılar farklı haklara ve rollere sahiptir. Bu, farklı süreçler için farklı departman ya da kullanıcıların değerlendirme seviyesini belirler.

Uygulama ve potansiyel analiz web portal çözümü üzerinden kullanıcı geri bildirimleri ile oluşur. Her kullanıcı kendi alanı ile ilgili soru setine yönlendirilir ve sadece kendi sorumluğunda olan opersayonlardaki yazılım kullanımını ve değerlendirmesini yapar. Çalışanlar, yapısal bir form üzerinden iyileştirme önerilerini belirtir. Bu öneriler, derlenir ve analiz edilir.

Web portal aşağıdaki özellikleri sunar: